Betonkeverő gép kategóriánk
Betonkeverő kínálatunkban megtalálhatod te is a szükséges munkákhoz leginkább passzoló darabot. Lakossági és építőipari felhasználásra is kínálunk megoldást, palettánkban a néhány tízezer forintos egyszerűbb gépektől egészen az ipari dízeles gépekig minden elérhető. Nagy méretű, legalább 120-130 literes keverődob és erőteljes motor biztosítja azt, hogy egyszerre nagy mennyiségű betont tudj készíteni, így folyamatos tud lenni a munkavégzés, a dobban elhelyezett keverőlapátok felépítése pedig egyenletes és gyors keverést eredményez, ezáltal jól használható anyagot kapsz.
Betonkeverő vásárláshoz válaszd ki, hogy elektromos vagy benzines motorral rendelkező gépre van-e szükséged.
Betonkeverő - milyen gépet válassz, hogy jól járj?
A beton az építéstechnológiánk egyik alapja, nélküle nagyjából elképzelhetetlen egy ház felépítése. Épp ezért fontos, hogy gyorsan és jó minőségben legyél képes betont készíteni. Ez fennáll akkor is, ha otthon a családi ház építéséről, vagy esetleg az ilyen-olyan "csinosítgatásokról" (kerítés, járda készítés) van szó, illetve akkor is, ha ipari méretekben vennéd igénybe.
Milyen típusú betonkeverők vannak?
Két nagy típust különböztethetünk meg, ezek a szabadon ejtő és a kényszerevő betonkeverők.
Szabadon ejtő vagy gravitációs - ez a "hagyományos" betonkeverő, amit ezerszer láthattál már. Pofonegyszerű szerkezet, amit egy kis energiaigényű motor hajt, lakossági felhasználásra ilyet használnak, ám a legtöbb kisebb-nagyobb ipari építkezésnél is szabadon ejtőt alkalmaznak. A forgó keverődob egy nyílással rendelkezik, itt kell adagolni a keverni kívánt anyagot, a kész betont is ezen keresztül tudod üríteni. Könnyen mozgatható, általában 50-60 kilós szerkezetek, melyeken a dob könnyedén állítható a töltő, keverő és ürítő helyzetek között. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy oldalra billented a keverődobot, belelapátolod szép sorban a beton hozzávalóit, majd utána keverő állásba állítod vissza és így járatod a kívánt
Kényszerevő - sokkal nagyobb teljesítménnyel és ezzel együtt nagyobb energiaigénnyel is rendelkeznek, mint kisebb társaik. Magas keverési hatékonyságuk van, ezeket a gépeket szinte kizárólag nagyobb építési vállalkozások vásárolják, lakossági felhasználása nem kifizetődő.
Két altípust lehet ezen belül megkülönböztetni.
- teknős - a keverőedény henger formájú.
- tányéros - forgó- és állótányéros kivitelben is kaphatóak, a fő különbség, hogy a forgótányéros esetében a tányér is forog és az ürítés középen történik, ezzel szemben az állótányérosnál csak a tányér szélén valósulhat meg az ürítés.
Milyen szempontok vannak, ha otthonra kell betonkeverőt venni?
Ha most állsz új otthon építése előtt, akkor láthatod, hogy milyen horror árakon dolgoznak ma már a munkások. Amennyiben van egy kis affinitásod hozzá, akkor rengeteg dolgot te magad is elvégezhetsz, ennek pedig egyik eleme a betonkeverő gép használata, melyben a hagyományos betont, vagy az újabb fejlesztésű falazóhabarcsot is megkeverheted.
Azonban nem csupán addig tudod igénybe venni, míg felállnak a falak, hisz a falazás után is számtalan dolgot kell még egy kertes házban csinálni, ha állnak a falak, akkor lehet nekiállni egy garázsnak, a kerítést is érdemes beton alapra tenni, a ház körüli járdákat is ezzel tudod jó minőségű anyagból megcsinálni, sőt, ha egy kicsit kreatív vagy, akkor további sok-sok esztétikus dologgal még otthonosabbá teheted házadat.
Otthoni használatra leginkább a 120-140 literes elektromos változatokat javasoljuk, egy ettől nagyobb, erősebb nagy valószínűséggel nem lenne kihasználva, a betonkeverő ár pedig egyenes arányban megy felfelé a dob és a motor méretével. 60-80-100 ezer forint körül viszont már bőven találhatsz olyat, ami évekig kiszolgál majd téged, sőt akár a szomszédok házát is ezzel építhetitek fel, az ipari betonkeverő árak viszont pár nagyságrenddel ezek fölött vannak.
Görgess feljebb és válaszd ki betonkeverő webáruházunk kategóriájából, hogy milyen típusú gépre van szükséged!