Otthon

Szennyvíz szivattyú vásárlási tudnivalók

Spread the love

A szennyvíz egyik helyről a másikra való juttatása bizony nem tartozik az ember legkedvesebben végzett feladatai közé. A jó hír az, hogy egy megfelelően megválasztott szennyvíz szivattyú segítségével nem kell közvetlenül érintkezni ezekkel az anyagokkal, sőt, akár automatizálhatók is a folyamatok.

Természetesen ehhez mindenképpen szükség van az ideális szerkezet megtalálására, amely tökéletes megfelel az adott paramétereknek.

Mire jó egy szennyvízszivattyú?

A szennyvízszivattyúk sokféle helyzetben hasznosak lehetnek, ahol szükség van valamilyen nem tiszta folyadék hatékony és gyors eltávolítására.

Lássunk rögtön egy példát ennek kapcsán! A legtöbb épületben található vizesblokk. Kiépített csatornarendszer mellett nem kell ezzel foglalkozni, ám ha valami miatt nincs központi csatornára kötve a rendszer, ott többnyire emésztőben, valamilyen szennyvízaknában gyűjtik a házból távozó barnavizet.

Ez azonban nem maradhat itt sokáig. Az itt keletkező anyagok eltüntetéséhez pedig sok esetben szivattyúra van szükség. Azonban egy szimpla szerkezet erre nem lenne alkalmas, mindenképpen egy szennyvízszivattyúra kell beruházni, hiszen a darabos szennyeződésekkel teli, legkevésbé sem tiszta folyadék bizony speciális hozzáállást igényel.

Mivel egy ilyen szennyvízszivattyúban jóval nagyobbak az illesztések mint egy hagyományos verzióban, a darabos szennyeződések nem akadnak meg, nem okoznak eltömítést és szabadon távozik a kiömlőnyíláson keresztül a megfelelő helyre. Ez pedig gyakorlatilag minden szennyezett folyadék esetében igaz.

Vagyis hatalmas hasznát veheti az ember egy ilyen szerkezetnek akkor, ha például egy beázott pincéből kell eltüntetni a vizet, a medencét kellene kiüríteni vagy éppen csatornatisztításra van szükség.

Mit érdemes tudni a szennyvízszivattyúk vásárlásakor?

Az egyik leglényegesebb tudnivaló ezzel kapcsolatban, hogy a szennyvízszivattyúknak alapvetően három típusa van, amelyek által már alapból leszűkíthető a kínálat.

Lássuk, mi minden tartozik ide!

Szabadátömlésű szennyvízszivattyú

Ennek a típusnak a lényege, hogy tulajdonképpen automatikus módon juttatja tovább a szennyvizet anélkül hogy tartani kellene attól, hogy a folyadék szivattyú belsejében lévő kamrába visszafolyik. Ennek köszönhetően akár komolyabb mennyiségű vízzel is elbír a rendszer. Nem ritkán vetik be például árvizek vagy ipari beruáházsok, esetleg komolyabb csatornatisztítások esetén.

Ahhoz azonban, hogy valóban hatékony legyen, elengedhetetlen az ideális méret kiválasztása, de fontos az is, hogy megfelelően legyen telepítve. Ezen felül az igényeket és környezeti tényezőket is ajánlott figyelembe venni.

Vágókéses szennyvízszivattyú

A vágókéses gépek működésének alapja pedig az, hogy a nagyobb szennyeződéseket egyszerűen összeaprítják. Éppen ezért jellemzően olyan helyzetekben használnak, ahol a szennyvíz nagy eséllyel tartalmaz olyan szilárd részeket is, amelyek akár kárt is tehetnének egy hagyományos szivattyúban. Így nem kérdés, hogy háztartási vagy ipari szennyvízkezelés esetben mindenképpen ezt kell bevetni.

Az persze ilyen körülmények között nem kérdés, hogy a vágókéses szennyvízszivattyúk használata után mindig karbantartásra és tisztításra van szükség, hiszen csak így tartható fenn az optimalis teljesítmény akár évekkel később is. Ezen felül a szilárd anyagok okozta kopás miatt időnként a vágókések vagy egyéb alkatrészek is cserére szorulhatnak.

Átemelő szennyvízszivattyú

Végül, de nem utolsó sorban nem szabad megfeledkeznünk az átemelő verzióról sem, amelyet főként nagyobb szintkülönbségek esetén érdemes igénybe venni. E gépek számára ugyanis nem akadály az sem, ha több méteres szintkülönbség van a felvevőhely és a cél között.

Ami teljesen biztos mindhárom esetben, hogy számos szempont alapján javasolt mérlegelni közöttük annak érdekében, hogy megtalálhasd közöttük a számodra tökéleteset. Ez elsőre nem tűnik könnyű feladatnak, ugyanis e típusok között is megannyi verzió létezik, így mindenképpen fontos körültekintőnek lenni e téren.

Szempont például, hogy mekkora az adott szerkezet szállítási kapacitása, valamint az is, hogy milyen nagy az emelőmagassága. Az utóbbi kapcsán jó tudni, hogy mindhárom verzió képes öt-hat méteres magasságig emelni, ám ha ennél komolyabb méretekről van szó, akkor a darabolós vagy átemelős variációk között javasolt leginkább szétnézni. Ami a teljesítményt illeti, létezik a 280Watt és 2200Watt között számos kivitel, így mindenképpen fontos odafigyelni erre is, hiszen ez a hidraulikus teljesítmény alapja.

Végül, de nem utolsósorban fontos figyelembe venni a szállítási kapacitást is, ugyanis ettől függ, hogy mennyi idő alatt mennyi szennyvizet képes kiszivattyúzni a szerkezet. Mindezek nyomán pedig garantáltan megtalálható az adott helynek és paramétereknek megfelelő szerkezet, ami mellett garantálhatók a nyugodt mindennapok.

Mindezek alapján pedig tökéletesen látható, hogy bár nem nehéz elveszni a széles választékban, tudatos döntés és mérlegelés mellett szinte lehetetlen közöttük nem megtalálni a tökéletes szennyvíz szivattyút, amely hosszú távon tesz jó szolgálatot számos területen.

Amennyiben nem biztos a dolgában, mindenképpen kérjen szakmai segítséget, ehhez kollégáinkkal készséggel állunk rendelkezésére. Így ugyanis biztos lehet abban, hogy e téren nem érik majd váratlan meglepetések.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük